Chcę ofertę
Menu

Szkolenia SEO dla firm poparte eksperckim doświadczeniem

Zwiększ kompetencje swojego zespołu i zyskuj ruch

Każda osoba w firmie może przyczynić się do wzrostu ruchu z wyszukiwarek – czy Twój zespół wykorzystuje ten potencjał? Szkolenia SEO to idealna okazja, aby się o tym przekonać. Podczas zajęć stawiamy na doświadczenie, które zbieramy od ponad 10. lat. Nie oczekuj zatem sztywnych słownikowych formuł – w IF.PL pokazujemy, jak to wygląda naprawdę.

Wyślij zapytanie
Szkoliliśmy takie zespoły jak:

Obszary szkoleń SEO prowadzonych przez IF.PL

Szkolenia IT

Szkolenia kadry zarządzającej

Szkolenia dla działu content

Szkolenia dla redakcji

Szkolenia dla PM, PO

Szkolenia dla działu marketingu

Szkolenia dla działu SEO

To jakie technologie zostaną użyte w projekcie ma duże znaczenie w kontekście SEO. Podnieś kompetencje zespołu IT, uniknij najczęstszych błędów i zwiększ skuteczność w obszarze tworzenia projektów internetowych.

 • Jak IT może wspierać SEO (front-end, back-end)?
 • Najczęstsze problemy techniczne w SEO
 • Jak tworzyć skuteczne witryny pod kątem SEO?
 

Skuteczność działań SEO to także kadra zarządzająca. Dowiedz się jak planować, weryfikować i układać cele dotyczące projektów SEO w firmie.

 • Jak uwzględnić SEO w strategii firmy?
 • Jak zbudować i zarządzać zespołem SEO?
 • Najnowsze trendy i zmiany w podejściu do SEO
 

Popularne powiedzenie mówi "Content is king". Podnieś kompetencje autorów tworzących treści na Twoją witrynę i zwiększaj ich skteczność.

 • Jak tworzyć skuteczne treści pod kątem SEO?
 • Jak zwiększyć ruch z pomocą content marketingu?
 • E-E-A-T oraz YMYL w kontekście tworzenia contentu
 

Dowiedz się jak zwiększać ruch w portalach, tworzyć treści evergreen i wykorzystywać potencjał usług takich jak Google News i Google Discover.

 • Jak tworzyć skuteczne treści redakcyjne?
 • Jak zwiększać ruch z Google Discover i Google News?
 • Jak tworzyć treści evergreen i zwiększać ruch organiczny?

Uwzględnienie SEO w procesach migracji, nowych release'ach pozwala zlokalizować problemy przed wdrożeniem. Naucz się jak robić to bezpiecznie i bez strat w ruchu z wyszukiwarek.

 • Jak zarządzać procesami z uwzględnieniem SEO?
 • Jak migrować witryny bez utraty ruchu?
 • Najczęstsze problemy SEO w projektach

Działania marketingowe mogą skutecznie wspierać SEO. Dowiedz się na co zwracać uwagę prowadząc kampanie w działach PR i marketingu żeby ruch z wyszukiwarek rósł naturalnie.

 • W jaki sposób wykorzystywać PR w procesach SEO?
 • Jak naturalnie pozyskiwać odnośniki do witryny?
 • Jak negocjować umowy, aby wspierać SEO?

Wspólnie z zespołem SEO rozwiązujemy bieżące problemy i wymieniamy się wiedzą. Skorzystaj z naszego ponad 15-letniego doświadczenia i rozwijaj swoich specjalistów.

 • Warsztaty SEO dla specjalistów
 • Szkolenia zespołów juniorskich
 • Warsztaty e-commerce, contentowe, techniczne

Szkolenia SEO w praktyce – czego możesz oczekiwać?

Szkolenia SEO dla IT

Zespół IT pełni kluczową funkcję w tworzeniu całych witryn, we wdrażaniu zmian oraz nowych funkcjonalności. Na szkoleniach uczymy stosowania odpowiednich elementów, strategii oraz technologii zwiększających skuteczność poszczególnych działań.

Szkolenia kadry zarządzającej

Kadra zarządzająca spotyka się z SEO na poziomie strategicznym oraz zarządzania. Jak zbudować skuteczny zespół? Jaką rolę SEO powinno pełnić w strategii firmy? O tym opowiadamy na szkoleniach.

Szkolenia z SEO dla contentu

Zespoły contentowe tworzą treści, które powinny zainteresować użytkowników internetu, ale kluczowych pozycji w wyszukiwarce jest tylko 10. Nasze szkolenia pokazują, jak wykorzystać potencjał tych treści i zająć tym samym wyższą pozycję.

Szkolenia z SEO dla redakcji

Warsztaty z redakcjami pozwolą tworzyć skuteczniejsze treści na portalach w obszarach evergreen, Google Discover i News. Dzielimy się wskazówkami, w jaki sposób wyszukiwać tematy i tworzyć content plany redakcyjne

SEO dla project managerów

Prowadzenie projektu łączącego SEO i współpracę kilku działów to nie lada wyzwanie. Pomagamy zrozumieć, gdzie w procesach jest miejsce dla SEO i jak tworzyć projekty cieszące się powodzeniem w wyszukiwarkach.

Szkolenia SEO działu marketingu

Działania marketingowe prowadzone ze świadomością SEO wspierają proces pozycjonowania. Uczymy, w jaki sposób planować działania i na co zwracać uwagę we współpracy z partnerami, aby zyskiwać dodatkowe odnośniki.

Szkolenia dla działu SEO

Prowadzenie projektu łączącego SEO i współpracę kilku działów to nie lada wyzwanie. Pomagamy zrozumieć, gdzie w procesach jest miejsce dla SEO i jak tworzyć projekty cieszące się powodzeniem w wyszukiwarkach.

Wybrane case study

+150% w branży Parenting w 1,5 roku

W przypadku portali tematycznych pierwsze miejsce w badaniach Megapanelu to sukces w wielu wymiarach. Po pierwsze – zapewnia uwagę reklamodawców. Po drugie – daje pole position w wyścigu po nich, a także zwiększa wpływ brandu i serwisu na rynek. W poniższym case study opowiem jak wyglądał proces SEO w serwisie eDziecko, który w przeciągu półtora roku osiągnął pierwsze miejsce w kategorii parenting w Megapanelu oraz o wpływie SEO na ten wynik.

Rekomendacja

Z założycielami agencji IF.PL. pracowałem w latach 2015-2018 pełniąc funkcję dyrektora technologii i rozwoju produktów Gazeta.pl. Panowie stworzyli praktycznie od zera zespół ekspertów SEO. Mieliśmy wtedy problem związany z degradacją ruchu z wyszukiwarek. Uruchomiliśmy całą gamę projektów i zmian, które trwały w sumie około 18 miesięcy. Z jednej strony były to zaawansowane technologicznie zmiany w systemie publikacji artykułów Gazeta.pl. Z drugiej, tworzyliśmy autorskie narzędzia wspomagające pracę nad SEO i zajmowaliśmy się edukacją redakcji. Wysiłek się opłacił. Dzięki zaangażowaniu i wykorzystaniu ekspertyzy Panów, zwiększyliśmy ruch z Google praktycznie dwukrotnie.
Tomasz Bienias
OKR ekspert, właściciel OKRy.pl

Wchodzę w to, działajmy!

Wyślij wiadomość

FAQ – szkolenia SEO dla firm

W jakiej formie prowadzone są szkolenia SEO?

Formę szkolenia dostosowujemy do preferencji klienta. Prowadzimy zarówno szkolenia SEO online, jak i stacjonarne na terenie całej Polski.

Ile trwa szkolenie SEO?

Jeden moduł to maksymalnie 8 godzin szkolenia. Zazwyczaj szkolenie podzielone jest na dwa lub 3 bloki trwające 2-3 godziny z przerwami pomiędzy. Szkolenie kończy blok Q&A lub dyskusja nad konkretnym problemem zespołu.

Gdzie odbywają się szkolenia stacjonarne?

W przypadku wyboru szkolenia stacjonarnego przyjeżdżamy do siedziby klienta i przeprowadzamy warsztaty w dostępnej przestrzeni.

Czy można nagrywać szkolenie?

Jest możliwość nagrywania szkolenia w formie online. W przypadku szkoleń stacjonarnych nie organizujemy sprzętu nagrywającego, natomiast jest taka możliwość po stronie klienta.

Jaka jest cena szkolenia?

Ceny szkoleń zaczynają się od 3 000 zł netto, na cenę może wpływać złożoność zagadnień wewnątrz Twojej firmy, dojazd bądź dodatkowe niestandardowe elementy, które wymagają dodatkowej analizy.

Czy mogę przesłać swoje pytania do rozwiązania?

Oczywiście. Każde szkolenie poprzedza wywiad ze strony agencji, podczas którego zbieramy kluczowe zagadnienia i listę pytań, na które zespół chce poznać odpowiedzi.